Ozdoby metalowe

Klamki do furtek, groty do ogrodzeń i inne wyroby kute

zamki do bram

Poprawiające bezpieczeństwo zamki do bram

Bramy i furtki to bardzo ważne części każdego ogrodzenia. Pozwalają mieszkańcom dostać się na posesję a z drugiej strony chronią teren przed intruzami. Tylko najlepsze zamki do bram i furtek są w stanie podnieść poziom bezpieczeństwa. Warto, więc dowiedzieć się, w jakich odmianach występują te elementy. Równie cenna jest wiedza o ich praktycznych zastosowaniach.

Zamek i zasuwa do bramy

Brama wjazdowa na posesję musi być funkcjonalna, estetyczna i trudna do sforsowania przez włamywaczy. Dlatego należy wyposażyć ja w najlepsze mechanizmy zamykające. Z całą pewnością do takich elementów należy zamek hakowy. Świetnie sprawdza się w bramach dwuskrzydłowych i przesuwnych. Można go także zamontować w garażowych drzwiach przesuwnych. Opisywany zamek zatrzaskuje się, gdy skrzydło dojeżdża do słupka. Hak blokuje się na przynajmniej jednym zaczepie. Taki mechanizm będzie spełniał swe zadanie przez długi czas. Nieco innym, choć równie ciekawym rozwiązaniem jest zasuwa do bramy. To uniwersalny produkt stosowany do zamykania bramy skrzydłowej. Wiele egzemplarzy wyposażono w specjalne ucho. Wpuszcza się w nie kłódkę, co skuteczne zabezpiecza wrota. Przy zakupie tego elementu warto wyposażyć się w rygiel do bramy. Służy do zabezpieczania skrzydła przed samoistnym otwieraniem się. Szczególnie polecane są kute rygle do bram z uwagi na ogromną odporność na uszkodzenia.

Zamki i klamki do furtek

Furtki, choć mniejsze od bram, spełniają równie ważną funkcję. Nie chodzi tu tylko o estetyczną drogę na posesję. Solidne bramki wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców domu. Bardzo dobrze sprawdzają się te wyposażone w zamki do furtek na wkładkę. Otwierane za pomocą klucza oraz klamki. Trzeba też wiedzieć, że są to produkty uniwersalne. Montuje się je również w drzwiach prowadzących do wnętrza budynku. Bramy czy furtki wzbogaca się o piękne wyroby kute. Jednakże nigdy nie można zapominać o zakupie i montażu solidnego zamka. Takiego jak chociażby wersja z kasetą ułatwiającą mocowanie. Wystarczy przyspawać ją do konstrukcji furtki. Tymczasem zapadkę można dowolnie regulować, jest, bowiem przymocowana za pomocą śrubki. Powyższe przykłady pokazują, że jest kilka sprawdzonych sposobów na zabezpieczenie posesji przed niechcianymi gośćmi.